Start Aktualności Wyjdź z dzieckiem z domu! Kilka pomysłów na aktywność w plenerze

Wyjdź z dzieckiem z domu! Kilka pomysłów na aktywność w plenerze

Pomysły na aktywność sprawdzone od lat

przez Nysa Hot

Zabawa na świeżym powietrzu, wyjście na spacer czy po prostu poznawanie otaczającego nas świata jest niezwykle ważne, zwłaszcza w młodym wieku, kiedy to dzieci chłoną doświadczenia, które budują nie tylko ich fizyczność, ale również psychikę. Dlatego dziś przedstawimy kilka prostych sposobów na to, jak wyrwać się domowej rutynie i razem z dzieckiem eksplorować świat.

Pomysły na aktywność sprawdzone od lat

Dawniej dzieci musiały same organizować sobie czas wolny, gdyż rodzice byli albo w pracy, albo odpoczywali po trudach dnia. Z racji mniej rozwiniętych technologii to zabawy na dworze stanowiły rdzeń aktywności młodych ludzi. Zachęcamy do czerpania z dawnych i sprawdzonych pomysłów na zabawę, które od wieków cieszą dzieci na całym świecie. Czasem mniej znaczy więcej, prawda? W co możemy pobawić się z naszymi pociechami?

  • Strzelanie z łuku czy procy.

To z pewnością ulubiona zabawa młodych miłośników opowieści o Robin Hoodzie czy pasjonata dzielnych rycerzy lub Dzikiego Zachodu. Łuki dla dzieci czy proce myśliwskie dla nastolatków najlepiej kupić w sprawdzonym sklepie z tego rodzaju ekwipunkiem, np. takim: https://sklepluczniczy.pl/900-proce-mysliwskie, gdyż bezpieczeństwo naszych dzieci jest tutaj najważniejszą kwestią. Jedynie certyfikowana proca czy dopasowany łuk zagwarantują nam komfortową zabawę, bez zbędnych i często nieprzyjemnych niespodzianek. Co zyskujemy, wybierając tego rodzaju aktywność? Dzieci i młodzież mogą poćwiczyć koncentrację, a także koordynację ruchową czy celność. Tego rodzaju umiejętności nie tylko przydadzą się naszym pociechom podczas zabawy, ale także podczas nauki. Warto urozmaicić takie strzelanie, np. poprzez odpowiednią konwencję. Możecie wymyślić wspólną zabawę w stylu westernowym czy rycerskim. Z pewnością to zaktywizuje niejednego amatora domowych rozrywek.

  • Podchody.

Któż z nas nie zna tej zabawy! Łączy w sobie wszystko to, co uwielbiają dzieci. Jest tam rywalizacja, tajemnica, śledztwo, a nawet skarb! Dziś podchody przerodziły się w geocaching, który również jest niezmiernie interesujący, jednak jeśli stawiasz na prostotę i chcesz zaoszczędzić trochę czasu na przygotowaniach, wybierz klasyczne zawody w szukaniu. Z pewnością nie raz, nie dwa udało ci się zauważyć tajemnicze znaki na osiedlowym chodniku czy w parku np. w postaci strzałek. Zapewne ktoś również bawił się tu w podchody, bo w ten sposób drużyna, która ucieka, daje wskazówki szukającym, w którą stronę warto podążyć. Jeśli razem z rodziną lubicie dreszczyk emocji, zorganizujcie tego rodzaju zawody nocą, w dobrze poznanym miejscu. Pamiętaj, by w każdej grupie znajdował się co najmniej jeden dorosły, który będzie czuwał nad resztą dziecięcej drużyny.

Nowoczesne oblicze aktywności outdoorowej

Dawne sposoby są tak różnorodne, że każde dziecko i rodzic znajdą coś dla siebie. Co jednak zrobić, gdy nasza pociecha nie chce uczestniczyć w tradycyjnych formach aktywności? Warto połączyć to, co znane z nowoczesnością, w tym z praktycznymi i atrakcyjnymi aplikacjami.

Z pewnością wiele osób, które pasjonują się jazdą na rowerze czy aktywnością fizyczną szeroko rozumianą pragnie zarazić tą smykałką swoje dzieci. Dziś jazda na jednośladzie czy jogging można połączyć m.in. z bike trackerami czy aplikacjami treningowymi, które na bieżąco nie tylko wskazują nam pokonaną trasę, ale po treningu informują o ilości spalonych kalorii, osiągnięciach czy tempie jazdy. W sieci znajdziemy wiele aplikacji dedykowanych dzieciom, które wzbogacono o doskonałą i ciekawą grafikę, prosty inferfejs czy uzupełnioną o wątki edukacyjne. W ten sposób spędzamy wspólnie czas, jednocześnie ucząc się i bawiąc.

Na uwagę zasługują również gry na telefon, które stanowią alternatywą do podchodów. Nie jest to jedynie geocaching, ale również popularne aplikacje, które zmuszają użytkownika to eksplorowania otaczającego go świata, m.in. poprzez szukanie postaci ulokowanych w różnorodnych miejscach danego miasta.

Istnieje niezwykle wiele pomysłów na to, jak spędzić czas z dzieckiem na dworze. Najlepiej wsłuchać się w potrzeby samych pociech i wybrać zabawę, która jest bliska jego pasji czy sprawności fizycznej. Jedno jest jednak najważniejsze: ten pierwszy krok, który sprawi, że wspólnie wyjdziecie z domu. Reszta przyjdzie mimochodem.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź