Start sport Wymarzony awans Polonii Nysa

Wymarzony awans Polonii Nysa

przez Nysa Hot

Polonia Nysa awansowała do III ligi. Taka decyzja zapadła podczas posiedzenia prezesów wojewódzkich związków piłki nożnej. Zdecydowano o zakończeniu rozgrywek w IV lidze, a tym samym Poloniści znaleźli się w wyższej klasie rozgrywkowej.


Polonia Nysa ma za sobą fantastyczny sezon, w którym tylko raz straciła ligowe punkty. Wspaniałą passę naszych piłkarzy przerwała pandemia koronawirusa, przez którą zawieszono rozgrywki sportowe w niemal całej Europie. Podopieczni Arkadiusza Batora od początku rozgrywek imponowali formą, a w rundzie jesiennej zanotowali komplet zwycięstw. Wiosną ich awans był właściwie już tylko formalnością, bo przewaga nad rywalami była ogromna. Dziś zapadły oficjalne decyzje.

Wiemy, że w kolejnym sezonie nasz zespół będzie miał zdecydowanie wyżej podniesioną poprzeczkę, bo w III lidze mocnych rywali nie brakuje. Polonii na pewno potrzebne będą wzmocnienia. Na razie jednak czekamy na koniec pandemii i stopniowy powrót do normalności, także w aspekcie rozgrywek sportowych. Niektóre ligi w Europie niebawem mają wrócić do gry.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź