Start Aktualności Wyniki ujemne. Personel od tygodnia w pracy

Wyniki ujemne. Personel od tygodnia w pracy

przez Nysa Hot
Już prawie tydzień trwa dyżur personelu głuchołaskiego szpitala. Dobrą informacją są ujemne wyniki badań na koronawirusa personelu oraz pracowników z pozostałych oddziałów. 

W kwietniu oddział psychiatryczny w Głuchołazach, jako pierwszy w Powiecie Nyskim został zamknięty. Tydzień temu zdecydowano o ponownej kwarantannie. Zamknięto także inne oddziały szpitala, a także ZOL w Paczkowie. 
Nie zazdroszczę tym, którzy dzisiaj muszą iść do pracy. Wiem, że dziewczyny poszły dzisiaj na nocne dyżury – mówię o pielęgniarkach – w zasadzie z walizkami. Zdają sobie sprawę z tego, że mogą z tego dyżuru nie zejść i kilka dni na swoim oddziale pozostać – mówił podczas ubiegłej sesji Rady Powiatu radny Paweł Szymkowicz
Wszystkie testy na COVID-19 przebadanych pacjentów oraz personelu medycznego z Powiatu Nyskiego otrzymały wynik ujemny. Wyjątkiem są osoby, u których koronawirusa wykryto jeszcze w zeszłym tygodniu, przed wdrożeniem kwarantanny. Są to 4 osoby, które przechodziły chorobę bezobjawowo.
W Głuchołazach łącznie przebadano blisko 360 osób, w Paczkowie 53 pacjentów. W Powiecie Nyskim od początku pandemii wykryto 27 zakażeń. 19 osób zostało wyleczonych, natomiast 1 zmarła. Obecnie 200 osób jest objętych kwarantanną, 1 osoba jest pod nadzorem epidemiologicznym, a 2 pacjentów  hospitalizowanych.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź