Start Inwestycje Wyremontują Plac JPII

Wyremontują Plac JPII

przez Nysa Hot

Rok 2020 przyniesie nam dalszy remont głównych ulic miasta. Władze obiecały również stopniowe remonty pozostałych ulic w Rynku, a także w innych miejscach Nysy. Remonty mają przejść też place i miejsca spotkań. Na początek Plac Jana Pawła II.

Rosnące ceny usług budowlanych uniemożliwiły gminie remont całego śródmieścia w ramach dwóch trwających inwestycji. Stopniowo zatem będą remontowane poszczególne ulice i place, a środki na ten cel mają pochodzić z różnych źródeł. W I lub II kwartale przyszłego roku rozpocznie się plac przy Urzędzie Miejskim i Kościele Zielonoświątkowym. Zakres prac widać na załączonych wizualizacjach. Standard wykonania będzie podobny do przebudowywanej ulicy Wrocławskiej.

W najbliższych 2 latach będziemy mieli również nowe place przed Bazyliką, Urzędem Miejskim oraz przed Pomnikiem Marszałka Piłsudskiego. Nie wiadomo co ze skwerem przy Parkowej obok Bit Computer. Pomysł przebudowy tego odcinka zrodził się pod koniec remontu ulicy Piastowskiej. W 2019 roku Powiat nie zrobił nic w tej sprawie. Może kolejny rok przyniesie przełom. Konieczny jest również remont ulicy i chodników na odcinku między Piastowską, a Wrocławską. Z drugiej strony parku (od Wolności) drogę przebuduje na własny koszt inwestor budujący galerię Dekada.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź