Start Aktualności Wysoka jakość ekogroszku – z czego wynikają tak dobre parametry produktu?

Wysoka jakość ekogroszku – z czego wynikają tak dobre parametry produktu?

przez Nysa Hot

Ekogroszek to materiał opałowy, który świetnie sprawdza się w przypadku kotłów z podajnikami. Workowanie węgla wpływa dodatkowo na zwiększenie jego wydajności i utrzymanie wysokiej jakości.

Wybierając materiał grzewczy warto przede wszystkim zwrócić uwagę na jego wartość opałową. Im wyższa kaloryczność opału, tym bardziej będzie on wydajny, a tym samym również i bardziej ekonomiczny. Ekogroszek workowany to inwestycja, która pozwala nie tylko na oszczędność ekonomiczną, ale również środowiskową. Sposób, w jaki wytwarzany jest ten rodzaj węgla sprawia, że jego jakość jest wyjątkowo duża, przez to produkt ten chętnie wybierany jest przez właścicieli powierzchni mieszkalnych i użytkowych. Niska zawartość siarki sprawia, że ekogroszek jest produktem ekologicznym. Podczas jego spalania ograniczone zostaje przedostawanie się do atmosfery szkodliwych substancji, co dzieje się w przypadku innych paliw grzewczych. Jeden z największych dystrybutorów ekogroszku na terenie polski – Tani Opał, stawia na jeszcze bardziej innowacyjne rozwiązania. Ekogroszek dostępny w ofercie sklepu sprzedawany jest w postaci workowanej. Taka forma sprzedaży sprawia, że jego wysoka jakość utrzymana zostaje w niezmienionym stanie, a dodatkowo sama dostawa i przechowywanie jest niezwykle łatwym zadaniem zarówno dla dostawcy, jak i odbiorcy.

Produkcja z najwyższą precyzją – procesy zwiększające jakość węgla.

Ekogroszek jest paliwem, które produkowane jest z węgla kamiennego lub brunatnego. Proces produkcyjny, jakiemu jest poddawany węgiel sprawia, że nadane zostają mu cechy, których tradycyjny węgiel często nie posiada. Jedną z takich cech jest wysoka wydajność i kaloryczność opału. Równe bryły węgla, nazywane zwykle groszkiem, charakteryzują się podobną wielkością, co wpływa na równomierne spalanie paliwa. Poddawany płukaniu dodatkowo zostaje pozbawiony miału i posiada niewielką ilość popiołu. Tak stworzony ekogroszek świetnie sprawdza się w piecach i kotłach z podajnikami. Nie powoduje zbytniej eksploatacji kotłów i nie wymusza ich częstego czyszczenia. Jednym z najważniejszych parametrów ekogroszku jest niska zawartość siarki w produkcie. Dzięki temu ten rodzaj węgla staje się przyjazny dla środowiska, co oznacza, że nie wywołuje na nie szkodliwego wpływu, tak jak dzieje się to w przypadku innych materiałów grzewczych.

Workowanie ekogroszku sposobem na dłuższe utrzymanie jego wysokiej jakości.

Wysoka jakość ekogroszku dostępnego w ofercie sklepu Tani Opał wynika nie tylko ze sposobu, w jaki wytwarzane jest to paliwo, ale również ze sposobu, w jaki jest dystrybuowane. Pakowanie groszku w worki z systemem mikrowentylacji chroni go przed nadmierną wilgocią i z kolei również przed zbytnim wysychaniem ekogroszku. Worki sprawiają, że jakość węgla pozostaje nienaruszona przez cały okres grzewczy. Jego transport i przechowywanie jest wygodniejsze i dużo czystsze. Dzięki temu może być przechowywany zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz. Tak dystrybuowany węgiel pozwala zaoszczędzić zarówno środowisko naturalne, jak i koszty ponoszone na wydatki związane z ogrzewaniem pomieszczeń.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź