Start Na sygnale Wyszedł po papierosy. Teraz grozi mu do 3 lat więzienia

Wyszedł po papierosy. Teraz grozi mu do 3 lat więzienia

przez Nysa Hot
Coraz więcej przypadków niestosowania się do kwarantanny w naszym regionie. Prudniccy policjanci podają przykład nieodpowiedzialnego 65-latka. 
Mimo przebywania na kwarantannie wyszedł do sklepu po papierosy. Tak mieszkaniec Głogówka tłumaczył się funkcjonariuszom, którzy nie zastali go w domu. Dodatkowo mężczyzna był pijany. Teraz 65 – latkowi grozi nawet do 3 lat więzienia. 
Przypomnijmy, że funkcjonariusze codziennie sprawdzają, czy osoby przebywające na kwarantannie są w domach. Mundurowi proszą o wyjrzenie przez okno, a także pytają czy osoba poddana kwarantannie dobrze się czuje oraz czy nie potrzebuje pomocy. Dzieje się tak w przypadku kwarantanny nałożonej przez Sanepid lub tzw. kwarantanny rządowej, po przekroczeniu granicy.
Za nieprzestrzeganie kwarantanny grozi kara grzywny do 30 tysięcy złotych. W poniedziałek policjanci zanotowali 7 przypadków niestosowania się do kwarantanny w Nysie (zobacz).

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź