Start Aktualności Wyższe mandaty za brak biletu parkingowego!

Wyższe mandaty za brak biletu parkingowego!

przez Nysa Hot

W gąszczu podwyżek nie każdy zauważył zmiany stawek w Strefie Płatnego Parkowania w Nysie. Za brak bileciku za szybą zapłacimy nawet 80 złotych. Parkując w mieście warto sprawdzić, czy w danym miejscu obowiązuje opłata.

To zła wiadomość zwłaszcza dla roztargnionych. Od 8 grudnia na gminnych i powiatowych drogach publicznych zapłacimy więcej za postój pojazdów. Do tej pory mandat wynosił 50 zł, a w przypadku opłacenia go w ciągu dwóch tygodni, kwota była pomniejszona do 20 zł. Dzisiaj zapłacimy odpowiednio 80 i 30 złotych, przy czym, pomniejszona kwota obowiązuje tylko przez 7 dni.

Przyjęta przez radnych miejskich uchwała wprowadza również opłatę abonamentową specjalną, w wysokości 25 zł miesięcznie, dla osób prowadzących działalność gospodarczą oraz pracowników instytucji i obiektów handlowych usytuowanych w obrębie ulic objętych strefą płatnego parkowania.

Przypomnijmy, że opłaty w strefie obowiązują w dni powszednie od godziny 8.00 do 18.00.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź