Start Aktualności X Bieg Nyski – dwa rekordy

X Bieg Nyski – dwa rekordy

przez Nysa Hot

Jubileuszowa X edycja Biegu Nyskiego była bardzo szybka i przyniosła aż dwa rekordy: trasy i frekwencji. Tylu (850) uczestników pobiegło w Nysie po raz pierwszy w historii imprezy.

Bieg Nyski 2023

Tegoroczna edycja Biegu Nyskiego była jedną z najszybszych. Padł rekord trasy, który pobiła Monika Jackiewicz (MKL Szczecin, LUbawa), aktualna mistrzyni Polski w maratonie. Zwyciężczyni pokonała liczącą 10 km kilometrów trasę w 34 minuty i 14 sekund. Przed ośmioma laty, w roku 2015, Sylwia Ejdys-Tomaszewska biegła o 22 sekundy dłużej. Warto zaznaczyć, że w obecnym Biegu Nyskim pierwsza kobieta była ósma w klasyfikacji generalnej.

Pierwszy linię mety minął – po 31 minutach i 16 sekundach biegu – Artur Olejarz (MKL Szczecin, Zielona Góra). Należy podkreślić, że to trzeci wynik w historii Biegu Nyskiego. Pomimo ostrego tempa w grupie mężczyzn utrzymał się fenomenalny wynik ustanowiony jeszcze w 2012 r. Wówczas Arkadiusza Gardzielewski pokonał trasę w 29 minuty i 57 sekund. Nadal jest jedynym zwycięzcą Biegu Nyskiego z czasem poniżej 30 minut.

Biegu Nyski odrodził się po pandemii – mówi Jacek Makowski, współorganizator biegu. – Frekwencja wróciła do poziomu, kiedy impreza rozwijała się bardzo dynamicznie. Zgłoszenia pojawiają się szybciej niż w poprzednich latach. Potencjalni uczestnicy mają coraz większą świadomość popularności biegu – podsumowuje Jacek Makowski.

2 rekordy na trasie w Nysie

X edycja Biegu Nyskiego była rekordowa pod względem frekwencji. W tym roku w biegu wystartowało ponad 850 biegaczy, czyli najwięcej w historii imprezy. Rekord powodzenia w zasadzie pobił także bieg rodzinny, tzw. „Mila Rodzinna”. Chętnych była tak wielu, że skończyły się numery startowe.

Organizatorami imprezy są Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „GIM 2” z Nysy, Fundacja „W działaniu” oraz grupa biegowa „NYSA BIEGA”.

Usuń obrazek wyróżniający

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź