Start Aktualności XI Bieg Nyski – rekordy szybkości i frekwencji

XI Bieg Nyski – rekordy szybkości i frekwencji

przez Nysa Hot
Najnowsza edycja Biegu Nyskiego była najszybszą z dotychczasowych. Pobito rekordy trasy w kategorii mężczyzn i kobiet. Po raz pierwszy wystartowało w biegu blisko 950 zawodników. Kibice, jak nigdy dotąd, mogli oglądać zawodników przekraczających linię mety z trybun zmodernizowanego i otwartego przy okazji biegu stadionu Polonii Nysa.

Bieg Nyski 2024 wyniki

Podczas tegorocznej edycji Biegu Nyskiego na dystansie 10 km padły aż dwa rekordy trasy. Zawody wygrali Rono Kennedy Kipkemoi (29:38) w kategorii mężczyzn i Jebet Valentine (33:38) w kategorii kobiet; oboje z Kenii. Pierwszy wynik jest o tyle wyjątkowy, że dopiero drugi raz w historii Biegu Nyskiego zawodnik pokonał trasę w czasie poniżej trzydziestu minut. Dotychczasowy rekord (29:57) należał do Arkadiusza Gardzielewskiego i pochodził jeszcze z 2012 r. Zawodnicy reprezentujący Nysę zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce. Anna Korzeniowska zameldowała się na mecie na piątej pozycji jako pierwsza biegaczka z Polski (39:21), zaś Sebastian Leśniak był ósmy wśród mężczyzn (35:02).

 

– Finał biegu na świeżo zmodernizowanym stadionie pozwolił kibicom emocjonować się wynikami zawodów. To zupełnie nowa jakość kibicowania. Doskonale było widać walkę zawodników na ostatniej prostej. Bieg Nyski zyskał kolejny wyróżnik, czyli finał na bieżni stadionu – mówi Jacek Makowski, współorganizator biegu.

Frekwencja zdecydowanie wróciła do poziomu z czasów, kiedy impreza dynamicznie się rozwijała. Chętnych do biegu było zdecydowanie więcej niż numerów startowych. W tym roku w biegu wystartowało blisko 950 biegaczy, tj. najwięcej w historii imprezy.

Ponownie bardzo dużą frekwencją cieszyła się Rodzinna Mila, w której wystartowało blisko 750 małych i dużych, młodych i zaawansowanych wiekiem zawodników. To również najwięcej osób w historii tego dodatkowego biegu, w którym często startują całe rodziny. Organizatorami imprezy są Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „GIM 2” z Nysy, Fundacja „W działaniu”.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź