Start Aktualności XV-lecie LGD na Zamku w Otmuchowie

XV-lecie LGD na Zamku w Otmuchowie

przez Nysa Hot

We wrześniu Zamek w Otmuchowie i Burmistrz Jan Woźniak będą gościć członków lokalnej grupy działania z okazji jubileuszu powstania stowarzyszenia. Będzie to czas na podsumowanie zrealizowanych projektów i wydanych unijnych milionów.

200 produktów lokalnych NKJiG

Uroczystość będzie miała miejsce w dniu 3 września br., gdzie gośćmi honorowymi Nyskiego Księstwa Jezior i Gór będą gminy założyciele LGD. Burmistrz Otmuchowa ocenia, że efekty wspólnych działań widać gołym okiem, a ponad 200 produktów z certyfikatem produktu lokalnego mówi samo przez siebie. – Wśród nich oczywiście liczne grono z terenu Powiatu Nyskiego  – przypomina Burmistrz Otmuchowa. – Cieszę się, że nasze koła gospodyń wiejskich są bardzo aktywne i wychodzą poza tereny gminy i powiatu choćby ze słynną maciejowicką grochówką, czy przepysznym ciastem o nazwie łatwej do zapamiętania – cycki kałkowianki.  Nie można to nie wspomnieć również o sandaczu po otmuchowsku.

Kto jeszcze nie kosztował konieczne musi odwiedzić tegoroczne Lato Kwiatów.

Odwiedź stronę internetową Zamku w Otmuchowie (link)

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź