Start Aktualności Z EKOM-em bezpieczniej

Z EKOM-em bezpieczniej

przez Nysa Hot

Kiedy dzieci wrócą do szkół na zajęcia stacjonarne, przy SP1 czeka bezpieczna zatoczka autobusowa. Co ciekawe, inwestycję zrealizowała spółka miejska EKOM.

O bezpieczną zatoczkę autobusową, z której korzystać będą też rodzice dowożący pociechy do szkoły zabiegało całe środowisko szkolne. Gmina pochyliła się nad tym tematem, w rezultacie czego przebudowano odcinek drogi przy ul. Bohaterów Warszawy. Inwestycja powstała dzięki pracownikom EKOM-u, co pozwoliło gminie na niemałe oszczędności.

Przy współpracy z firmą energetyczną, obok zatoczki przy przejściu dla pieszych zamontowano tzw. kocie oczka, informujące kierowców, aby wzmogli swoją czujność. W sumie w ostatnim miesiącu w mieście bezpieczeństwo poprawiono w kilku miejscach, m.in. przy ul. Emilii Gierczak, czy też Bramy Grodkowskiej. Nowe podświetlane znaki widać z daleka, co jest istotne zwłaszcza podczas mglistych poranków.

fot. nysa.eu

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź