Start Hot Z naszych kranów może popłynąć… żółtozielona woda

Z naszych kranów może popłynąć… żółtozielona woda

przez Nysa Hot

Związane jest to z badaniem szczelności infrastruktury ciepłowniczej. Jeśli ktoś zobaczy płynącą wodę w kolorze żółtozielonym, powinien zawiadomić Pogotowie Nyskiej Energetyki Cieplnej.

Barwienie wody sieciowej jest standardowym działaniem firm ciepłowniczych. Ma na celu wykrycie nieszczelności infrastruktury ciepłowniczej, szczególnie rurociągów, armatury oraz wymienników ciepła.

W związku z tym, istnieje prawdopodobieństwo pojawienia się zabarwionej wody w środowisku naturalnym, przestrzeni publicznej oraz kranach ciepłej wody użytkowej. Barwiona woda może pojawić się również w instalacji wewnętrznej centralnego ogrzewania w rurach i grzejnikach znajdujących się w mieszkaniach. Bardzo prosimy administratorów nieruchomości i właścicieli węzłów cieplnych o wszelką informację dotyczącą miejsc, w których zostanie zauważona woda o jaskrawej żółtozielonej barwie. Liczymy tu bardzo na pomoc mieszkańców Nysy – informuje spółka NEC. 

– W przypadku zauważenia zabarwionej wody na ulicach, chodnikach, studzienkach, w rzekach i innych ciekach wodnych, prosimy o przekazywanie informacji pod numerem telefonu: 77 401 71 00 oraz 77 401 71 41. Natomiast w godzinach od 14.00 do 6.00 prosimy dzwonić pod numer tel. 77 401 71 25 . Można też przekazać wiadomość na adres e-mail: sekretariat1@nec.nysa.com.pl

Środek wykorzystany do zabarwienia wody sieciowej nie stanowi zagrożenia dla zdrowia ludzi i zwierząt i nie jest szkodliwy dla środowiska naturalnego.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź