Start Aktualności Za miesiąc premiera filmu z Nysy na 21. MFF Nowe Horyzonty

Za miesiąc premiera filmu z Nysy na 21. MFF Nowe Horyzonty

przez Nysa Hot

Dzieło Nysianina Łukasza Grzegorzka będzie jednym z filmów otwarcia tegorocznej edycji Nowych Horyzontów. Pozostałe tytuły jeszcze nie są znane. Film nakręcony w naszym mieście dostał się również do konkursu głównego 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie powalczy o Złotego Lwa.

Film z Nysy już w sierpniu w kinach

Moje wspaniałe życie jest historią kobiety, która chce zmienić swoje życie, nie patrząc na konsekwencje swoich działań. „Jo” ryzykuje rozpad rodziny i utratę reputacji, by znów poczuć się kochaną. Sceny do filmy powstawały w różnych częściach Nysy, a w rolę statystów wcieli się mieszkańcy naszego miasta, którzy mogli zagrać u boku takich nazwisk jak Agata Buzek, Jacek Braciak, czy Adam Woronowicz.

Producentem filmu jest Koskino, a dystrybutorem Gutek Film. Film wejdzie do kin w drugiej połowie sierpnia br.

21. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty w tym roku odbędzie się hybrydowo. W dniach 12-22 sierpnia we Wrocławiu odbędzie się część stacjonarna, a w dniach 12 -29 sierpnia pokazy online. Pełny program festiwalu poznamy dopiero 3 sierpnia.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź