Start Aktualności Za nami „Wiosenny spacer po Nysie”

Za nami „Wiosenny spacer po Nysie”

przez Nysa Hot

Przepiękna, wiosenna pogoda, uśmiechy na twarzach i mnóstwo ciekawej historii. Za nami „Wiosenny spacer po Nysie”, w którym wzięli udział przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Korfantowie, Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Otmuchowie oraz Stowarzyszenia Diabetyków w Nysie.

– Gości przywitali Damian Nowakowski Wicestarosta Nyski oraz Joanna Burska – członek zarządu powiatu nyskiego. Zwiedziliśmy z przewodnikiem najciekawsze miejsca i zakątki Nysy. Ogromne wrażenie na uczestnikach zrobiły Nyskie Centrum Edukacji o Niepodległości oraz Strefa SOWA – centrum nauki w Bastionie św. Jadwigi, z interaktywnymi, naukowymi eksponatami i przestrzenią do konstruowania „Majsternią”. Na mapie naszego spaceru znalazła się oczywiście Bazylika św. Jakuba i św. Agnieszki w Nysie, największy obiekt sakralny w mieście. Mogliśmy podziwiać Skarbiec św. Jakuba – wystawę cennych przedmiotów liturgicznych i innych dzieł sztuki złotniczej. Poznaliśmy również historię jednego z najcenniejszych i najpiękniejszych zabytków – Pięknej Studni w Nysie – informuje Starostwo Powiatowe w Nysie.

– Spacer możemy zaliczyć do udanych! Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom za miłą atmosferę! Dziękujemy za zaangażowanie i mamy nadzieję na kolejne odkrywanie uroków powiatu nyskiego.

Foto: Starostwo Powiatowe w Nysie

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź