Start Aktualności Za reklamę zapłacisz 2 razy?

Za reklamę zapłacisz 2 razy?

przez Nysa Hot

9 sierpnia ciekawie zapowiada się spotkanie w nyskim magistracie. Gorzkie słowa mogą paść o obie strony. Wszystkiemu winna tzw. krajobrazówka. O co chodzi? Przeczytajcie poniżej.

Od kilku miesięcy na terenie gminy obowiązuje tzw. kodeks krajobrazowy, który mówiąc najprościej reguluje zasady sytuowania reklam i porządkuje nadmierny chaos informacyjny w przestrzeni publicznej. O ile przedsiębiorcy mają okres przejściowy dla istniejących nośników (od roku do 5 lat w zależności od rodzaju reklamy), problem pojawia się w sytuacji gdy chcemy umieścić nową reklamę. W takim wypadku musi ona spełniać kryteria przyjęte przez nyskich radnych. Uchwała krajobrazowa szczegółowo odnosi się do typów nośników, jakie można stosować, ich rozmiarów i materiałów, z jakich mogą być wykonane. I tu pojawia się problem. Nie każdy zapracowany przedsiębiorca zapoznał się ze szczegółami nowych regulacji, ufając jednocześnie profesjonalizmowi lokalnych agencji reklamowych. Efekt? Wielu z nich na nowo musi wydać nie małe pieniądze – gdy okazuje się, że nowy nośnik nie spełnia kryteriów krajobrazówki. Mało tego, firmom grozi za to dodatkowa kara finansowa, sięgająca nawet kilku tysięcy złotych.

Agencje reklamowe tłumaczą swoim klientom, że nie wiedziały o wprowadzonych przepisach. Tylko, czy oby na pewno? Wiele z nich na skutek porządkowania reklam w mieście straciło spory dochód. Mowa o zlikwidowaniu na przestrzeni ostatnich 2 lat kilkudziesięciu banerów, jak się okazuje, w większości przypadków postawionych nielegalnie w różnych częściach miasta. Otwarte spotkanie dla agencji reklamowych zaplanowane na najbliższy czwartek ma wyjaśnić wszelkie wątpliwości w sprawie regulacji prawnych. Przedsiębiorcom podpowiadamy, zamawiając reklamę warto postarać się o zapis w zleceniu, że dana agencja ma zaopiniować projekt reklamy u architekta miejskiego. O darmową opinię mogą wystąpić bezpośrednio również sami zainteresowani. Jeśli zamawiacie reklamę przez internet, koniecznie zapoznajcie się wcześniej z przepisami, by niepotrzebnie nie przepłacać.
{loadposition pos1} 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź