Zabił swojego psa nożem. Odpowie przed sądem | Nysa Hot
Start Na sygnale Zabił swojego psa nożem. Odpowie przed sądem

Zabił swojego psa nożem. Odpowie przed sądem

przez Nysa Hot

55-latek zadźgał swojego czworonoga nożem. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Grożą mu 3 lata pozbawienia wolności.

-W połowie grudnia 2020 roku funkcjonariusze z Kędzierzyna-Koźla zostali poinformowani przez przypadkowe osoby o znalezieniu martwego psa na terenie zalesionym jednego z osiedli. Skierowani na miejsce policjanci potwierdzili to zgłoszenie. Pracowała tam również grupa dochodzeniowo-śledcza, która zabezpieczyła ślady.  –  informuje opolska Policja.

Jak się okazało, do zgonu zwierzęcia doszło w wyniku ugodzenia go ostrym narzędziem. Jeszcze tego samego dnia policjanci ustalili, że związek z tym przestępstwem może mieć właściciel psa.

-Podczas prowadzonego dochodzenia biegły z zakresu weterynarii, potwierdził przypuszczenia funkcjonariuszy. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu 55-latkowi zarzutu z Ustawy o Ochronie Zwierząt.

Mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem za zabicie psa. Maksymalna kara jaką może wymierzyć sąd, to 3 lata więzienia.

Foto ilustracyjne/Pixabay

0 komentarz
0

Powiązane artykuły

Skomentuj

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź