Start Aktualności Zablokował wjazd na SOR. Ratownicy nie byli zaskoczeni

Zablokował wjazd na SOR. Ratownicy nie byli zaskoczeni

przez Nysa Hot

To kolejny przykład nieodpowiedzialnego zachowania kierowców. Parkujemy gdzie się da i jak się da. Nawet pośpiech w dotarciu na SOR nie zwalnia z myślenia. To nie pierwszy taki przypadek przy nyskim szpitalu. Zazwyczaj interweniują pracownicy ZOZ-u.

Mistrzowie parkowania

Praktycznie nie ma dnia, aby Policja i Straż Miejska nie miały zgłoszeń o źle zaparkowanych lub pozostawionych pojazdach. Środek skrzyżowania przy nyskim Sądzie? Blokowanie w weekendy wyjazdów z osiedla? Środek ścieżki rowerowej, a może sznur aut na chodniku przy Krzywoustego przy sklepie agd? Przykładów można mnożyć, a zwracamy na nie uwagę praktycznie tylko wtedy, kiedy to nasz pojazd nie może wyjechać z zablokowanego miejsca.

Podobne sytuacje można regularnie oglądać na facebookowym koncie „Święte krowy Nysa”.

Budowa parkingu przy Szpitalu Powiatowym

Drugi wątek tej sprawy to notoryczny brak miejsca do parkowania dla pacjentów Szpitala Powiatowego w obrębie ul. Bohaterów Warszawy oraz od strony ul. Emilii Gierczak. Sytuację ma poprawić planowana budowa parkingu wielopoziomowego na skraju Placu Paderewskiego. Inwestycja ruszy prawdopodobnie już w przyszłym roku. Zadanie zrealizuje Starostwo Powiatowe w Nysie.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź