Start Aktualności – Zachęcamy do adopcji psiaków – mówi kierownik Schroniska w Konradowej

– Zachęcamy do adopcji psiaków – mówi kierownik Schroniska w Konradowej

Psiaki czekają na kochający dom

przez Nysa Hot

Małgorzata Jurkowska, kierownik Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Konradowej zachęca do adopcji czworonogów. Psiaki czekają na kochający dom.

Czworonogom w schronisku niczego nie brakuje, ale wiadomo, że najbardziej szczęśliwe będą z nowym właścicielem, który otoczy je opieką.

– Zapraszamy do nas do schroniska. Zobaczcie pieski, a na pewno się w nich zakochacie i wybierzecie swojego ulubieńca! – mówi Małgorzata Jurkowska.

O adopcję może ubiegać się osoba pełnoletnia, posiadająca przy sobie dowód osobisty. Powinna mieć również obrożę ze smyczą i/lub klatkę transportową dla psa.

Adopcja wiąże się z niewielką opłatą adopcyjną, w zależności od wielkości zwierzęcia i rasy: mały pies – 20 zł, duży – 30 zł, rasowy – 60 zł.

Do adopcji przekazywane są zwierzęta zdrowe, odrobaczone, zaszczepione przeciwko wściekliźnie i wysterylizowane/kastrowane.

Do Schroniska w sprawie adopcji można zgłaszać się od poniedziałku do piątku w godz. od 12.30 do 15.30 oraz w soboty i niedziele w godz. 12.00- 14.00.

Kontakt – 77 431 04 99

Warto pamiętać, by nie podejmować decyzje o adopcji pod wpływem chwili. Powinniśmy to bardzo dobrze przemyśleć. Zwłaszcza, że będziemy odpowiedzialni za naszego pupila przez najbliższych kilka, kilkanaście lat.

Warto także dobrać pieska do swojego charakteru i temperamentu. Jeżeli prowadzimy bardzo aktywny tryb życia, wybierzmy czworonoga, który również lubi ruch. Jeśli natomiast wolimy „tryb kanapowy” weźmy psa o podobnych upodobaniach.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź