Start Hot Zadbaj o samochód na zimę

Zadbaj o samochód na zimę

przez Nysa Hot

Listopad to miesiąc, w którym szczególnie przypominamy sobie, że nasze auto wymaga systematycznego sprawdzania. Warto nie tylko wymienić opony na zimowe, ale również sprawdzić ustawienie świateł, czy też sprawność hamulców.

Do 9 listopada w Dytko Serwis przy ul. Grodkowskiej w Nysie możemy bezpłatnie zbadać światła w naszych samochodach (od 15 do 18). Podobne akcje co roku prowadzone są w wyznaczonych punktach w kraju, co ciekawe – często informują nas o tym policjanci drogówki w czasie rutynowej kontroli pojazdów. A warto o to zadbać, bo badania przeprowadzone przez Instytut Transportu Samochodowego pokazują, że w ponad 90% pojazdów w Polsce ma niedokładnie ustawione reflektory, co przekłada się na brak zapewnia minimalnego niezbędnego oświetlenia.

Pamiętajmy, zbyt nisko ustawione reflektory mogą niedostatecznie oświetlić jezdnię. W konsekwencji kierowca może nie zauważyć przeszkody bądź pieszego na swojej drodze. Natomiast w przypadku świateł, których strumień pada za wysoko, prowadzący pojazdem oślepia innych uczestników ruchu.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź