Start Aktualności Zagrali dla Weroniki Muko-walecznej w Hali Nysa

Zagrali dla Weroniki Muko-walecznej w Hali Nysa

przez Nysa Hot

W miniony weekend w Hali Nysa odbyła się charytatywna impreza „Kobiety dla kobiet”, gdzie rozegrano dwa unikatowe mecze piłki nożnej „Panny konta Mężatki” i „Panny kontra Kawalerowie”. Wystawiono również spektakl „Teatru pod Gruszą”, pt. „Sanatorium pod Gruszą” oraz, przede wszystkim, zbierano środki na szczytny cel.

Podczas imprezy wolontariusze z Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą zbierali środki na wsparcie Weroniki Liniewskiej, która od lat zmaga się z tą ciężką chorobą.

Na ten cel przeznaczono również kwotę ze sprzedaży 600 kawałków przepysznych ciast, setek pierogów oraz słynnych „Flaczków z gruszki” od Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Hajduki Nyskie.

Można było kupić liczne i różnorodne wyroby rękodzielnicze. Praktycznie wszystko co można było dostać było tzw. produktem regionalnym z Nyskie Księstwo Jezior i Gór.

Działał też punkt rejestracji DKMS, gdzie można był zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku dla Karoliny z Głuchołaz.

Rozegrano dwa unikatowe mecze piłki nożnej „Panny konta Mężatki” i „Panny kontra Kawalerowie”. Imprezę zakończył Teatr pod Gruszą spektaklem, pt. „Sanatorium Pod Gruszą”.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź