Start Aktualności Zagraniczni studenci chętnie wybierają Nysę!

Zagraniczni studenci chętnie wybierają Nysę!

przez Nysa Hot

21 lutego 2024 odbył się Dzień Adaptacyjny dla studentów zagranicznych, którzy rozpoczęli studia w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Nysie w ramach programu Erasmus+. 

W semestrze letnim w naszej Uczelni studiować będzie 33 studentów z takich krajów jak: Albania, Armenia, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Egipt, Gruzja, Hiszpania, Japonia, Kosowo, Meksyk, Portugalia, Tajlandia, Turcja.

Spotkanie rozpoczął dr inż. Piotr Chwastyk, Prorektor PANS ds. rozwoju i współpracy, który przywitał studentów w imieniu całej społeczności akademickiej. Podczas dnia adaptacyjnego studenci zostali zapoznani przez mgr Annę Opałkę ze strukturą, ofertą i zapleczem dydaktycznym Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Nysie oraz mgr Dagmarę Bojdę z możliwościami jakie niesie za sobą studiowanie w ramach programu Erasmus+. Studenci otrzymali także przydatne informacje dotyczące procedur administracyjnych, jak i wskazówki dotyczące korzystania z biblioteki oraz innych udogodnień przygotowanych dla zagranicznych studentów. Zostali oni także zachęceni do aktywnego udziału w życiu akademickim poprzez uczestnictwo w różnego rodzaju wydarzeniach i inicjatywach studenckich.

Ponadto dzięki wsparciu polskich studentów, w tym także przedstawicieli Samorządu Studenckiego PANS w Nysie, studenci zagraniczni mieli okazję nawiązać pierwsze kontakty z przedstawicielami społeczności akademickiej oraz wziąć udział w licznych grach i zabawach integracyjnych.

Dodatkowo studenci zaprezentowali swoje języki ojczyste podczas zorganizowanych prezentacji w ramach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, który tego dnia obchodzony był w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Nysie.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź