Start Aktualności ZAKSA traci sponsora tytularnego

ZAKSA traci sponsora tytularnego

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle bez sponsora

przez Nysa Hot

Spółka skarbu państwa nie będzie już dalej wspierać klubu z Opolszczyzny. Umowa Grupy Azoty z  ZAKSA S.A. została wypowiedziana, ze skutkiem na dzień 30 czerwca 2024 roku. Klub całkowicie musi zmienić strategię działania.

Stało się. ZAKSA traci wsparcie Grupy Azoty

Utrata sponsora przez najlepszy klub siatkarski ostatnich lat to pokłosie sytuacji finansowej, którą nowy zarząd zastał w Grupie Azoty. Sytuacja zmusiła chemicznego giganta do rezygnacji z działań sponsoringowych. Jak czytamy w komunikacie prasowym Grupy Azoty – zarówno w przypadku ZAKSY, jak również Chemika Police, w których spółka jest zaangażowana właścicielsko, Grupa Azoty podejmuje wszelkie możliwe działania, aby zabezpieczyć funkcjonowanie klubów w przyszłym sezonie. Te działania uwzględniają m.in. zaangażowanie w proces poszukiwania sponsorów.

Obecny sezon w wykonaniu siatkarzy z Kędzierzyna-Koźla był najsłabszy od wielu lat. 10 miejsce to wielkie rozczarowanie, nawet mimo plagi kontuzji i zmęczenia, jakie musiało przyjść po trzech ostatnich niezwykle bogatych w sukcesy sezonach.

Klub odpowiada i uspokaja kibiców

Kędzierzynianie po decyzji sponsora tytularnego postanowili wydać komunikat w sprawie startu w przyszłym sezonie

ZAKSA S.A. informuje o rozwiązaniu umowy z Grupą Azoty. Na chwilę obecną sytuacja finansowa klubu jest stabilna, a zarząd we współpracy z zarządem Grupy Azoty podjął działania obejmujące pozyskanie nowych sponsorów. Umowa wiążąca Grupę Azoty z ZAKSA S.A. została wypowiedziana ze skutkiem na dzień 30 czerwca 2024 r. W związku z właścicielskim zaangażowaniem Grupy Azoty klub uzyskał wsparcie w podejmowanych działaniach, prowadzących do zabezpieczenia funkcjonowania spółki. Jednocześnie prezes ZAKSA S.A. – p. Jadwiga Cichoń pozostaje w stałym kontakcie z zarządem Grupy Azoty. Wspólne rozwiązanie zostanie wypracowane do końca czerwca. Aktualnie strategia działań klubu jest utrzymana, a występy drużyny w rozgrywkach PlusLigi w sezonie 2024/2025 nie są zagrożone

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź