Start Hot Zamiast do Stali Nysa i Polonii pieniądze trafią do szpitala

Zamiast do Stali Nysa i Polonii pieniądze trafią do szpitala

przez Nysa Hot
650 tysięcy złotych trafi do szpitali prowadzonych przez Powiat Nyski. Decyzja została podjęta kosztem sportu. Do końca kwietnia Powiat wstrzymuje się również z planowaniem kolejnych inwestycji. 
Obecnie każda kwota przeznaczona na służbę zdrowia jest szczególnie ważna. Aby jednak za fundusze Powiatu Nyskiego kupić potrzebny sprzęt, trzeba z czegoś zrezygnować. Pierwsze cięcia odczuje promocja, a dokładnie Stal Nysa i Polonia Nysa. Fundusze przeznaczone na działalność nyskich klubów, w związku z nieodbywającymi się meczami, zostaną uszczuplone. Dzięki temu pieniądze trafią na zakup sprzętu ochrony osobistej dla szpitali w Powiecie. Z promocji siatkówki starostwo odbierze 500 tysięcy złotych, natomiast piłki nożnej 150 tysięcy.
Najbardziej trzeba wspomóc pracowników, czyli lekarzy, pielęgniarki i ratowników medycznych w Zakładach Opieki Zdrowotnej. Pieniądze, które właśnie ścinamy z promocji, mają posłużyć temu, aby przekazać te środki finansowe dla szpitali, które będą mogły zakupić środki ochrony indywidualnej dla swoich pracowników.
mówi Wicestarosta Powiatu Nyskiego, Damian Nowakowski
To jednak nie koniec. Dodatkowe 85 tysięcy na szpitale Starostwo przeznaczy z wycofania się ze współorganizacji imprez kulturalnych i sportowych, które w związku ze stanem epidemii nie odbędą się. Obecnie nie planowane są kolejne cięcia lub zmiany w budżecie. Wszystko jednak zależy od tego, jak w najbliższym czasie będą wyglądać potrzeby szpitali. Jak zaznacza wicestarosta, do końca kwietnia zostały wstrzymane nowe planowane inwestycje. 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź