Start Aktualności Zamiast gotować zamów

Zamiast gotować zamów

przez Nysa Hot

Czas pandemii to nie tylko duże wyzwanie dla służby zdrowia, ale też dla gospodarki. Przedsiębiorcy śledzą, czy mogą skorzystać z rozwiązań tarczy antykryzysowej. My zachęcamy do sięgania po inne lekarstwo. Lokalną solidarność.

Ze względu na obostrzenia wprowadzone przez Rząd wielu przedsiębiorców nie może prowadzić działalności tak jak dotychczas. Dotyczy to m.in. lokali gastronomicznych. Warto wspomóc lokalne restauracje i zamówić jedzenie na wynos lub na dowóz. Działalność lokali gastronomicznych została co prawda zwieszona, ale wciąż możemy zjeść obiad przygotowany w naszym ulubionym barze czy pizzerii. Wystarczy zamówić jedzenie do domu. Pozwoli to także na unikanie kontaktu z innymi w sklepach. Pamiętajmy, od dzisiaj obowiązuje nowe, zaostrzone ograniczenia mieszkańców w poruszaniu się. Wychodźmy z domu tylko jeśli jest to naprawdę niezbędne.

Do wspierania lokalnego biznesu zachęca m.in. Urząd Miejski w Nysie. Magistrat przygotował listę lokali, w których można zamawiać jedzenie. Lista jest na bieżąco aktualizowana (zobacz).

Usługi takie oferują np. restauracja Hotelu Fryderyk, pizzeria Piec, Bar Popularny, Bistro Kurt, czy naleśnikarnia Maska i Jakubowe Pierogi. Wielu z gastronomów z powodu koronawirusa przygotowało specjalne okazje cenowe i np. bezpłatny dowóz na terenie miasta.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź