Start Aktualności Zamknięcie cmentarzy to ogromne straty dla kupców. Wesprzyjmy ich

Zamknięcie cmentarzy to ogromne straty dla kupców. Wesprzyjmy ich

przez Nysa Hot

Jeszcze dobę temu wszyscy myśleliśmy, że 1 listopada cmentarze będą otwarte. Wczoraj popołudniu Premier Mateusz Morawiecki niespodziewanie ogłosił decyzję o ich zamknięciu na trzy dni. Jak przekonywał szef Rządu, późno podjęta decyzja wynikała z tego, że Rada Ministrów spodziewała się spadku fali pandemii.

Nie zmienia to jednak faktu, że zamknięcie nekropolii to wielkie straty dla handlarzy sprzedających kwiaty i znicze. Nysa Hot przyłącza się do akcji wsparcia lokalnych przedsiębiorców. Możemy kupić znicze czy kwiaty doniczkowe i zanieść je na groby naszych bliskich po ponownym otwarciu nekropolii. Takie apele pojawiają się też od rana w mediach społecznościowych.

-Dziś o poranku prócz zakupów spożywczych kupiłem piękne chryzantemy. Nie mogą dziś upiększać grobów naszych bliskich, ale mogą cudnie wyglądać w ogrodach i na balkonach – mówi radny powiatu nyskiego Daniel Palimąka. – Wesprzyjmy naszych ogrodników i naszych kupców, bo ciężko pracowali , a sprzedaż przez zamknięte cmentarze spadła dramatycznie. – dodaje Palimąka.

Zgodnie z decyzją Rządu, nekropolie będą zamknięte w dniach od 31 października do 2 listopada. W tym okresie wstęp na  teren cmentarzy jest zakazany, z wyjątkiem pogrzebów i czynności z nimi związanych.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź