Start Aktualności Zapłacą mniej za paliwo

Zapłacą mniej za paliwo

przez Nysa Hot

Szykuje się „fuzja” dwóch nyskich spółek miejskich. EKOM oraz MZK będą miały wspólnego dostawcę paliwa. Połącznie sił przyczyni się do wynegocjowania lepszych stawek.

W Nysie spółki zapłacą mniej za paliwo

Wybrany dostawca paliwa do pojazdów komunalnych Ekomu oraz dla taboru miejskiego przewoźnika będzie dostarczać je do zbiorników, które są zainstalowane na terenie zakładów. W skali roku pozwoli to na duże oszczędności. – Uważam, że to bardzo dobry pomysł – mówi Zastępca Burmistrza Nysy, Marek Rymarz. – Mam nadzieję, że pomysł szybko wejdzie w życie. To kwestia najbliższych tygodni.

Poszukiwanie sposobów na zmniejszenie wydatków jest konieczne w dobie rosnących cen za usługi i towary. Wraz z nimi, wspomniane spółki, czy też wodociągi muszą część kosztów przerzucać na mieszkańców. MZK nowy rok może rozpocząć od zysku. To za sprawą przejęcia nyskiej strefy parkowania. Przewoźnik będzie obsługiwać parkomaty na drogach gminnych oraz powiatowych.

Przypomnijmy, że kilka lat temu gmina przymierzała się do wybudowania własnej komunalnej stacji paliw. Pomysł spotkał się z bardzo dobrym odbiorem mieszkańców. Nysa od lat ma jedne z najwyższych cen na stacjach benzynowych w całym województwie. Stacja komunalna mogłaby pozytywnie wpłynąć na obniżkę cen u wszystkich dystrybutorów.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź