Start Aktualności Zapłacimy więcej za bilety MZK

Zapłacimy więcej za bilety MZK

przez Nysa Hot

Od stycznia droższe będzie korzystanie z komunikacji miejskiej w gminie Nysa. Cena biletu normalnego w mieście wzrośnie z 2,40 na 3 zł,  a ulgowy będzie kosztować 1,50 zł (teraz 1,20 zł). Za przejazd na terenie gminy zapłacimy od stycznia 3,60 zł i 1,80 zł, gdy do tej pory było to odpowiednio 2,80 zł i 1,40 zł. 

-MZK w Nysie informuje, że od dnia 01.01.2021 zmianie ulegnie cennik opłat za przejazdy komunikacją miejską w Nysie. W związku z powyższym informujemy, że wszystkie bilety zakupione zgodnie z aktualnie obowiązującymi cenami należy wykorzystać do dnia 31.12.2020. Po tym terminie obowiązywać będą bilety z nowymi cenami. Zakupu biletów miesięcznych na miesiąc styczeń 2021 będzie można dokonać od dnia 29.12.2020. – informuje MZK w Nysie.

Dodajmy, że od stycznia wzrosną też ceny biletów 3-godzinnych (3,60 zł) całodniowych (8 zł) a także miesięcznych (przejazd w mieście – 90 zł, w całej gminie 100 zł), w tym szkolnych dla uczniów podstawówek (12 zł).

Przewoźnik tłumaczy podwyżki pogarszającą się kondycją finansową spółki. Przez pandemię i obostrzenia znacznie zmalały wpływy z biletów (prawie dwukrotnie w porównaniu z zeszłym rokiem). Zdarza się, że niektóre autobusy jeżdżą niemal puste. Miejski Zakład Komunikacji cały czas monitoruje sytuację na poszczególnych liniach.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź