Start Aktualności Zaproś bliskich na szczepienia

Zaproś bliskich na szczepienia

Samed i Centrum Persona zapraszają do NDK

przez Nysa Hot

Coraz więcej zakażeń covid-19 w Polsce. Jeszcze miesiąc temu cały obszar naszego kraju był zaznaczony kolorem zielonym. Teraz dotyczy to jedynie kilku województw. Dlatego tak ważne są wciąż szczepienia.  Pozwalają one uniknąć ciężkiego przebiegu choroby.

Szczepienia – dawka przypominająca

Dobowa ilość nowych zakażeń to już ponad 5 tys. przypadków. Lekarze podkreślają, że najlepszą metodą powstrzymania pandemii są szczepienia. Przypomnijmy, że zaszczepić możemy się m.in. w Nyskim Doku Kultury, gdzie możemy dostać też trzecią dawkę preparatu. Dawka przypominająca szczepionki przeciwko COVID-19  według rekomendacji Rady Medycznej jest wskazana dla wszystkich zaszczepionych pełnoletnich osób. Jej podanie miałoby następować nie wcześniej niż pół roku po przyjęciu dwóch podstawowych dawek preparatu. Na razie z preparatów mogą skorzystać osoby po 50-tym roku życia, czy też m.in. otrzymujące aktywne leczenie przeciwnowotworowe i dializowane przewlekle z powodu niewydolności nerek.

W związku z jesiennym okresem zwiększyliśmy dostępność szczepień w naszym punkcie. Aktualnie jesteśmy jedynym tego punktem szczepień w Nysie, który szczepi codziennie. Mamy dla naszych pacjentów preparaty Pfizer i Johnson  – mówi Aleksandra Mac z Centrum Persona.

Eksperci zapewniają, że zgodnie z aktualnymi rekomendacjami szczepionkę przeciw COVID-19, a więc także dawkę przypominającą, można przyjąć wraz ze szczepionką przeciw grypie.

Zapisać się możemy m.in. przez e-rejestrację na portalu pacjent.gov.pl. Bezpośredni numer do rejestracji w Nyskim Domu Kultury to 791 601 866.

Punkt działa w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki od 8 do 18, w środy od 8 do 15, a w sobotę od 9 do 12. Wejście od ulic Chodowieckiego.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź