Start Aktualności Zarząd Powiatu w Nysie zakupił dwa nowe busy do przewozu osób niepełnosprawnych

Zarząd Powiatu w Nysie zakupił dwa nowe busy do przewozu osób niepełnosprawnych

przez Nysa Hot

Dziś, w imieniu Zarządu Powiatu, Maciej Krzysik – członek zarządu Powiatu Nyskiego z dyrektorem Opolskiego Oddziału PFRON Łukaszem Żmudą przekazali dwa samochody do przewozu osób niepełnosprawnych w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”.

– Samochody zostały przekazane do Zespołu Placówek Specjalnych w Nysie oraz Domu Pomocy Społecznej w Korfantowie. Dofinansowanie do zakupu samochodów ze środków PFRON wyniosło 270 000 zł. Pozostała część kosztów została pokryta ze środków Powiatu Nyskiego w wysokości 173 292,00 zł. Samochody są w pełni przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Nowe odpowiednio dostosowane samochody na co dzień służyć będą zarówno mieszkańcom DPS, jak i wychowankom ZPS w Nysie do codziennych potrzeb, różnego rodzaju wyjazdów min.: do przychodni, szpitali, do wyjazdów na spotkania integracyjne, wycieczki – informuje Starostwo Powiatowe w Nysie. 

Foto: Starostwo Powiatowe w Nysie

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź