Start Aktualności Zaszczep się w niedzielę w NDK

Zaszczep się w niedzielę w NDK

Blisko 2 tysiące nowych przypadków miesięcznie w naszym powiecie

przez Nysa Hot

Rośnie ilość zakażeń w naszym regionie, rośnie też zainteresowanie szczepieniami. Aby ułatwić dostęp do szczepień, Centrum Badań Persona otworzy swój punkt w Nyskim Domu Kultury także w niedzielę.

Wysoki przyrost zakażeń w Powiecie Nyskim

O wzroście zakażeń mówił dla NysaHot w czwartek Powiatowy Inspektor Sanitarny, Janusz Trzęsimiech. Miesięcznie w powiecie mamy blisko 2.000 przypadków. – Sytuacja jest dynamiczna i wznosząca się z dnia na dzień. W listopadzie mieliśmy podobną liczbę chorych jak w marcu i kwietniu br., a więc w czasie szczytu 3 fali. Przez dwa pierwsze dni grudnia mieliśmy 12% liczby zakażeń, jakie odnotowaliśmy w cały listopadzie. W szkołach od września blisko 4,500 tys. uczniów było już na kwarantannie – informuje Powiatowy Inspektor Sanitarny.

Punkt szczepień w Nyskim Domu Kultury (wejście od ulicy Chodowieckiego) działa w tygodniu od 8.00 do 18.00. – W związku z dużą ilością chętnych osób, zdecydowaliśmy się na otwarcie punktu także jutro, czyli w niedzielę – mówi dla NysaHot Aleksandra Mac z Centrum Persona. – Dostępne będą szczepionki Moderna oraz Pfizer.

Rejestracja pod numerem telefonu 791 601 866

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź