Start Hot Zatonął jacht nad Jeziorem Nyskim

Zatonął jacht nad Jeziorem Nyskim

przez Nysa Hot

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 19.00.  Nad jeziorem nastąpiło załamanie pogody. Wieczorem przechodziła silna burza z porywistym wiatrem.

– W wyniku silnego podmuchu wiatru na przystani przy hotelu Rybak przewrócił się a następnie zatonął jacht. Natychmiast z bazy wypływa łódź dyżurna WOPR Nysa, po dotarciu na miejsce i podczepieniu zatopionego jachtu podjęliśmy próbę doholowania jednostki do brzegu. Jednak nasza jednostka nie miała na tyle mocy i wsparcia udzielili nam Policjanci wodni, którzy dysponują odpowiednią łodzią, która poradziła sobie z doholowaniem zatopionego jachtu do bazy WOPR, gdzie przy pomocy specjalistycznego pojazdu oraz motopompy wydobyliśmy na brzeg jednostkę i przekazaliśmy szczęśliwemu właścicielowi – informuje Jarosław Białochławek, dowódca WOPR Nysa.

– Dziękuje za sprawną akcję ratownikom i oczywiście policjantom bez których pomocy długo męczylibyśmy się z wydobyciem łodzi na brzeg – dodaje Białochławek.

Foto: WOPR Nysa

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź