Start Hot Zatrucie czadem w Otmuchowie

Zatrucie czadem w Otmuchowie

przez Nysa Hot

Dziś, 18 grudnia, tuż przed godziną 8:00 do Państwowej Straży Pożarnej w Nysie wpłynęło zgłoszenie o zatruciu tlenkiem węgla w budynku wielorodzinnym w Otmuchowie przy ulicy Krakowskiej.

– Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że doszło do zatrucia tlenkiem węgla u dwóch osób dorosłych w mieszkaniu gdzie znajdował się piec kaflowy na węgiel. Kolejnymi działaniami strażaków było sprawdzenie pozostałych mieszkań w budynku wielorodzinnym, w których również stwierdzono tlenek węgla – mówi kpt Dariusz Pryga, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nysie.

Ewakuowano w sumie 10 osób, w tym 2 dzieci. Dwie osoby zostały zabrane do szpitala z objawami zatrucia tlenkiem węgla.

– To kolejne zdarzenie związane z zatruciem gdzie zabrakło sprawnej czujki tlenku węgla. Mogło by nie być osób rannych w tym zdarzeniu, gdyby była zainstalowana czujka tlenku węgla. Proszę pamiętać również o wykonywaniu testów czujek tlenku węgla. Straż Pożarna apeluje o zakup czujek tlenku węgla, które uratowały już niejedno życie i zdrowie ludzkie – podkreśla Pryga.

Foto: KP PSP w Nysie 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź