Start Aktualności Zatrzymali pijanego pod sklepem monopolowym

Zatrzymali pijanego pod sklepem monopolowym

Dzięki obywatelskiej udało się zapobiec tragedii

przez Nysa Hot

Dzięki czujności i odpowiedzialnej reakcji świadka, nietrzeźwy kierowca został zatrzymany przez nyskich policjantów. 33-latek przyjechał do sklepu po alkohol. Jak się okazało, w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Grozi mu odsiadka.

Pijany jechał dokupić alkohol

Dyżurny nyskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że kierowca osobowej Lanci może być nietrzeźwy. Zaniepokojony świadek, widząc dziwne zachowanie mężczyzny na drodze, pojechał za nim. Kiedy zaparkował on swój pojazd przed sklepem w Pakosławicach, zgłaszający podszedł do niego, zabrał mu kluczyki i zadzwonił na numer alarmowy. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z nyskiej drogówki.  Okazało się, że kierowca miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo ustalono, że mężczyzna przyjechał do sklepu po alkohol. 33-latek usłyszał już zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Teraz grozi mu kara nawet do 2 lat więzienia.

Czujny świadek zdarzenia jest mieszkańcem Wrocławia.

opr. na podstawie KPP Nysa

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź