Start Aktualności Zatrzymany za nawoływanie do przestępstwa

Zatrzymany za nawoływanie do przestępstwa

przez Nysa Hot

Do 5 lat więzienia grozi 46-latkowi z Nysy za publiczne pochwalanie i nawoływanie do popełnienia przestępstw oraz za groźby wobec grupy osób z uwagi na ich przynależność polityczną.

Zatrzymany przez opolskich funkcjonariuszy zajmujących się na co dzień walką z cyberprzestępczością mężczyzna miał na jednym z portali społecznościowych publicznie pochwalać i nawoływać do popełnienia przestępstw. Funkcjonariusze szybko zlokalizowali autora wpisów i jego miejsce zamieszkania, co jest niezmiernie ważne w kontekście rosnącej agresji słownej, stosowanej przez rzekomo anonimowe osoby. Mężczyzna w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Grozi mu do 5 lat więzienia.

 

[audio_player src=”/mp3/cyber.m4a” single=”SONG_NAME” artist=”źródło: KMP Opole„]

 

Zatrzymany według medialnych doniesień miał pochwalać atak nożownika na prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Po tej tragicznej sytuacji w czasie Finału WOŚP policja jest bardzo wyczulona na tego typu wpisy w Internecie. Jak informuje na Twitterze szef MSWiA Joachim Brudziński – funkcjonariusze policji na terenie całego kraju od wczoraj dokonali już kilkunastu zatrzymań w związku z wezwaniami w internecie do zabójstw i aktów agresji. Po raz kolejny apeluję o powstrzymanie złych emocji. Zapewniam, że działania policji będą konsekwentne i surowe.

Prawdopodobnie zatrzymany jutro zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Nysie z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego.

 

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź