Start Aktualności Zawód medyczny, zawód przyszłości

Zawód medyczny, zawód przyszłości

Do 19 lutego trwa rekutacja do nyskiego Medyka

przez Nysa Hot

Najpopularniejsze w czasie zimowego naboru do Szkoły Policealnej Medyk oraz Medycznej Szkoły Policealnej są kierunki technik farmaceutyczny, technik elektroradiolog i opiekun medyczny. To w tych zawodach wciąż jest duże zapotrzebowanie na nowych pracowników.

Darmowa nauka w Nysie przy ul. Kościuszki

Oczywiście takie kierunki jak terapeuta zajęciowy oraz technik masażysta również dają duże szanse na zatrudnienie, ponieważ społeczeństwo coraz bardziej starzeje się i choruje. Na co może liczyć uczeń placówek prowadzonych w Nysie przy ul. Kościuszki?  Zdecydowana większość godzin to zajęcia praktyczne np. w pracowni masażu w medycynie, pracowni terapii zajęciowej, technologii postaci leków, diagnostyki obrazowej czy też w pracowni zabiegów.

Kadra Medyka to wykładowcy na co dzień pracujący zawodowo w nauczanych przez siebie zawodach, którzy poza teorią dzielą się swoim doświadczeniem z pracy w szpitalach, przychodniach, aptekach i gabinetach. Co ciekawe, od tego roku placówka kształci w zawodzie opiekun medyczny według nowych, większych uprawnień. Dają one możliwość np. wykonywania czynności z zakresu pobierania krwi.

Rekrutacja na nowy semestr potrwa do 19 lutego br.  Jedynym ograniczeniem jest posiadanie minimum wykształcenia średniego (nie wymagana jest  matury) oraz chęci.

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź