Start Hot Zawodnik z naszego regionu zdobył medal Mistrzostw Polski U16!

Zawodnik z naszego regionu zdobył medal Mistrzostw Polski U16!

przez Nysa Hot

W zakończonych niedawno Mistrzostwach Polski U16 w lekkoatletyce, które odbywały się w Słubicach zawodnicy z naszego regionu zanotowali znakomity występ.

Medal podczas zawodów wywalczył Adam RYDLEWSKI (MULKS Juvenia Głuchołazy) który dwukrotnie poprawiał rekord życiowy w biegu na dystansie 110m przez płotki.

Bieg finałowy ukończył na 3 miejscu z wynikiem 15.04s. W tym samym biegu bardzo dobrze zaprezentował się również Wojciech KOŁODZIEJ (MUKS Gim 2 Nysa) który uplasował się na 5 miejscu ustanawiając cenny rekord życiowy – 15.28s. Trzeci zawodnikiem z naszego regionu w tym samym biegu był Mateusz WINIARSKI (MULKS Juvenia Głuchołazy) który uplasował się na 7 miejscu uzyskując wynik 15.70s.

Bliska zdobycia medalu była również Lena JAKIEŁA (MULKS Juvenia Głuchołazy), która zajęła 5 miejsce w konkursie rzutu dyskiem znacząco poprawiając rekord życiowy, który od teraz wynosi 36.72m

Ponadto zmagania w czołówce kraju ukończyli również inni zawodnicy Głuchołaskiej Juveni. Wiktor HAPEK w biegu na dystansie 1000m z przeszkodami zajął 8 miejsce z wynikiem 2:52.65

Adam RYDLEWSKI oprócz brązowego medalu na dystansie 110m przez płotki wywalczył również 8. lokatę w biegu na dystansie 300m przez płotki bijąc przy tym rekord życiowy (40.86s)

Wojciech KOŁODZIEJ również zmierzył się z dystansem 300m przez płotkiem, gdzie uplasował się bezpośrednio za Rydlewskim (9 miejsce) osiągając wynik 41.08s.

10 miejsce zajęła SZTAFETA 4x100m z Juvenii Głuchołazy w składzie Weronika SZOPA, Magdalena ŻUK, Oliwia SKOWRONEK, Zuzanna HOC uzyskując wynik 51.50s

10 miejsca zajęła również Magdalena ŻUK (MULKS Juvenia Głuchołazy) w biegu na dystansie 300m przez płotki uzyskując wynik 46.80s

Poniżej przedstawiamy wszystkie pozostałe wyniki zawodników z naszego regionu, którzy brali udział w zawodach:

ZUZANNA HOC zdobywa 12 miejsce w biegu na dystansie 80m przez płotki. W biegu eliminacyjnym osiąga wynik 12.15s, z kolei w FINALE B pomimo błędów zbliża się do rekordu życiowego – 12.05s

MAGDALENA ŻUK plasuje się na 13 miejscu a biegu na dystansie 80m przez płotki. W eliminacjach osiąga wynik 12.26s. W FINALE B nieznacznie się poprawia 12.23s

UZANNA KUBOWICZ wywalczyła 13 miejsce w konkurencji rzutu dyskiem (0.75kg) osiągając wynik bliski rekordu życiowego 30.98m

WERONIKA SZOPA zajęła 28 miejsce w biegu na dystansie 300m przez płotki. Zawodniczka osiągnęła wynik 49.08s

MATEUSZ WINIARSKI uplasował się na 29 miejsce w biegu na dystansie 300m przez płotki. Zawodnik osiągnął wynik 44.56s

Zawodnicy do zawodów przygotowali się pod czujnym okiem trenerów klubowych Tomasza KOŁODZIEJA (MUKS Gim 2 Nysa) oraz Pawła PIEROGA (MULKS Juvenia Głuchołazy).