Start Aktualności Zbadaj się i żyj. Rak piersi wciąż zbiera żniwo

Zbadaj się i żyj. Rak piersi wciąż zbiera żniwo

Profilaktyka raka piersi

przez Nysa Hot

We wrześniu w Powiecie Nyskim mammobusy finansowane przez opolski NFZ zameldują się dwa razy. W Nysie i Paczkowie. Najbliższe badanie już 10 września.

Profilaktyka raka piersi – Nysa i Paczków

Najważniejszym czynnikiem wpływającym na skuteczność leczenia jest wykrycie nowotworu w jak najwcześniejszym stadium rozwoju. W Polsce każdego roku diagnozę słyszy kilkanaście tysięcy kobiet. Aż 2,5 tys. z nich umiera tylko dlatego, że diagnoza zostaje postawiona zbyt późno.  Na świecie rak piersi rozpoznaje się u 1,5 miliona kobiet. Stąd ciągłe apele lekarzy, badajmy się.

  • 10.09.2021 godz. 09:00 – 17:00 – Nysa, przy sklepie Kaufland, ul. Piłsudzkiego 21, Geneva Trust Polska Sp. z o. o.
  • 21.09.2021 godz. 14:00 – 16:00 – Paczków, przy Ośrodku Kultury i Rekreacji, ul. Wojska Polskiego 27, Mammo-Med Sp. z o. o.

Absolutną podstawą – którą, niestety, zbyt wiele Polek lekceważy – jest samobadanie. Kolejny krok to zadbania o swoje zdrowie i spokój to konsultacja z lekarzem. Pamiętajmy, że programem badań profilaktycznych nie mogą być objęte kobiety, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź