Start Aktualności Zestawy naprawcze do tartanu – szybka korekta boisk

Zestawy naprawcze do tartanu – szybka korekta boisk

przez Nysa Hot

Boiska tartanowe mimo dużej wytrzymałości, niekiedy ulegają uszkodzeniom. Te bardzo często są niewielkie i nie wpływają znacznie na funkcjonalność obiektu. Niemniej jednak warto jak najszybciej dokonać ich naprawy, aby zapobiec powiększeniu problemu.

Do szybkiej korekty boisk pokrytych nawierzchnią poliuretanową można wykorzystać gotowe zestawy naprawcze do tartanu. Składają się one z wszystkich niezbędnych elementów do wypełnienia ubytków czy też naprawy łączeń klejowych.

Dlaczego warto zainwestować w zestaw do drobnych uszkodzeń tartanu?

Nawierzchnie tartanowe zyskały ogromną popularność nie tylko dzięki swojej uniwersalności, ale przede wszystkim ze względu na wytrzymałość. Są one odporne zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i oddziaływanie czynników atmosferycznych. Z tego względu znajdują szerokie zastosowanie głównie w przypadku budowy obiektów zewnętrznych.

Mimo że nawierzchnie z tartanu są trwałe, nawet przy niezbyt intensywnej eksploatacji, z czasem mogą pojawiać się na nich niewielkie uszkodzenia. Z reguły mają one postać ubytków w granulacie, ale mogą być to także pęknięcia czy rozejście się łączeń klejowych. Całe szczęście, jeśli zauważy się je w porę, bardzo szybko je można naprawić. W przeciwnym razie będą się one powiększać i niezbędna może okazać się pomoc profesjonalnej firmy, a takie usługi bywają już znacznie bardziej kosztowne.

Żeby móc szybko i co najważniejsze – dobrze naprawić uszkodzenie w nawierzchni, wystarczy zainwestować w zestaw naprawczy. W swoim posiadaniu powinien mieć go właściwie każdy właściciel obiektu, którego nawierzchnia w całości albo częściowo jest wykonana z tartanu. W takim przypadku każde mniejsze uszkodzenie można naprawić właściwie natychmiastowo. W przypadku większych ubytków czy pęknięć od razu należy poprosić o pomoc fachowców, którzy będą w stanie zrobić to profesjonalnie.

Co znajduje się w takim zestawie?

Zestawy naprawcze do tartanu pozwalają na szybką, samodzielną naprawę niewielkich uszkodzeń w nawierzchni. Przykładowo, można za ich pomocą wypełnić mały ubytek. Chcąc zainwestować w taki zestaw, można zdecydować się na zakup gotowego kompletu lub skorzystać z możliwości dostosowania go pod indywidualne potrzeby. W takim przypadku można dobrać m.in. kolorystykę granulatu.

W gotowych zestawach naprawczych najczęściej znajduje się granulat, klej oraz grunt. W zależności od wielkości i ilości uszkodzeń, można zdecydować się na taki, który pozwoli na uzupełnienie niewielkiej powierzchni – koszt takiego wariantu to kilkaset złotych – lub taki, dzięki któremu będzie można uzupełnić ubytki nawet o powierzchni do 10 m2. Ceny zestawów, które zawierają większą ilość kleju i granulatu sięgają już kilku tysięcy złotych. Niemniej jednak jest to inwestycja, na którą warto się zdecydować. Usługi profesjonalnej naprawy nawierzchni tartanowych potrafią być bowiem jeszcze droższe.

Sprawdź pełną ofertę Alpinka – boiska sportowe, tartanowe

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź