Start Hot „Zestresowana dziewczynka zatrzymała się i wtedy stała się tragedia” – nie klikajcie w taki link!

„Zestresowana dziewczynka zatrzymała się i wtedy stała się tragedia” – nie klikajcie w taki link!

przez Nysa Hot

„Dziewczynka wracała z zakupów…, jak udało mi się ustalić znajduje się ona przy ul. Cybisa 5, zauważyła, że dłuższą chwilę idzie za nią mężczyzna w kapturze… Zestresowana dziewczynka zatrzymała się i wtedy stała się tragedia.” UWAGA – tak zaczyna się próba oszustwa!

– Ostatnio na jednym z portali społecznościowych pojawił się post, w którym autor informuje, że na terenie Prudnika dziewczynka stała się ofiarą przestępstwa. Informujemy, że prudniccy policjanci nie prowadzą takiej sprawy. Ostrzegamy, aby pod żadnym pozorem nie klikać w tego typu link, a tym bardziej nie logować się na niesprawdzonych stronach – informuje prudnicka Policja.

– Pamiętajmy, że klikając w link możemy nieświadomie zainstalować na swoim urządzeniu oprogramowanie, które następnie oszuści mogą wykorzystać do przejęcia haseł i loginów w tym do e-bankowości. Dlatego nie należy podawać dalej niesprawdzonych postów, klikać w publikowane tam linki, ani logować za ich pośrednictwem na podane konta – ostrzegają policjanci.

Jak podkreślają mundurowi, naszą czujność powinien wzbudzić nieautentyczny link na pasku adresu strony internetowej oraz to, że na takiej stronie nie możemy wejść w inne zakładki czy też informacje – strona ta nie jest interaktywna.

Pamiętajmy też, że oszuści coraz częściej podszywają się pod instytucje zaufania publicznego, a tworzone przez nich witryny czasem do złudzenia przypominają choćby oficjalne strony rządowe.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź