Start Aktualności Zima może nieść śmiertelne żniwo!

Zima może nieść śmiertelne żniwo!

przez Nysa Hot

Zima to piękna pora roku, może być jednak także śmiertelnie niebezpieczna dla osób bezdomnych. Reagujmy w przypadku, gdy ktoś potrzebuje pomocy.

– Z uwagi na zimowe warunki funkcjonariusze prowadzą wzmożone działania prewencyjne, w trakcie których sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby w kryzysie bezdomności. Mundurowi sprawdzają między innymi pustostany, dworce, mosty oraz ogródki działkowe. To właśnie w tych miejscach, osoby szukają schronienia przed padającym śniegiem i minusową temperaturą – mówi st. sierż. Janina Kędzierska, p. o. oficera prasowego KPP w Nysie.

– Okres zimowy jest niebezpieczny także dla osób pod wpływem alkoholu. Osoby te, mają poczucie ciepła, co w przypadku minusowych temperatur jest zgubne. Przypominamy, że informację o grupowaniu się osób bezdomnych wymagających pomocy można zgłaszać również poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa – dodaje Kędzierska.

Policja apeluje, by informować o każdej zauważonej osobie, która mogłaby być narażona na wychłodzenie. Być może nasza pomoc przyczyni się do uratowania komuś życia.

Foto: KPP Nysa

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź