Start Aktualności Złota Basia poprowadzi zajęcia w szkołach

Złota Basia poprowadzi zajęcia w szkołach

Mistrzyni odwiedziła dziś Starostwo Powiatowe

przez Nysa Hot

Dziś w Starostwie Powiatowym w Nysie gościła złota medalistka olimpijska Barbara Bieganowska-Zając. Zarząd Powiatu pogratulował Mistrzyni znakomitego wyniku na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio oraz życzył kolejnych sukcesów.

Co ważne, podczas spotkania, zawarta została umowa, dzięki której nasza Mistrzyni poprowadzi zajęcia wychowania fizycznego z uczniami ze szkół prowadzonych przez Powiat Nyski oraz w placówkach opiekuńczo-wychowawczych.

– Naszym celem jest pokazanie, że zajęcia wychowania fizycznego są nie tylko korzystne ze względów zdrowotnych i bardzo potrzebne, ale również mogą być fajne i przyjemne. Pani Basia przykładem własnego życia i własnych doświadczeń, zachęci młodzież do podjęcia aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia – mówi Damian Nowakowski, wicestarosta nyski.

Barbara Bieganowska-Zając została mistrzynią paraolimpijską w biegu na 1500 metrów podczas Igrzysk Paraolimpijskich Tokio 2020. Dla naszej Mistrzyni było to już czwarte złoto paraolimpijskie. Jest również multimedalistką paralekkoatletycznych Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy.

Dodajmy, że Barbara Bieganowska-Zając została niedawno odznaczona przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Foto: Powiat Nyski

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź