Start Aktualności Zmarła Teresa Sordyl

Zmarła Teresa Sordyl

przez Nysa Hot

Nie żyje Teresa Sordyl. Była mocno zaangażowana w życie lokalnej społeczności. Przez dwie kadencje zasiadała w Radzie Miejskiej w Nysie (w latach 2006 – 2010 była wiceprzewodniczącą Rady). Nysanie pamiętają ją jednak przede wszystkim jako wieloletnią dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Nysie.

29 listopada odeszła od nas na zawsze Teresa Sordyl – Nasza Pani Dyrektor, Teresa, Terenia. Człowiek, z którym wielu z nas – nauczycieli, pracowników Szkoły Podstawowej nr1 w Nysie przeszło przez prawie całe dorosłe życie, na którym Ona odcisnęła ślad Swoją osobowością, energią, Swoimi poglądami. Była Dyrektorem przez 18 lat. Pamiętamy Ją jako prawdziwego lidera, osobę poszukującą stale nowych rozwiązań, unikającą wszelkiej rutyny i stagnacji, wymagającą wobec Siebie i innych – wspomina Teresę Sordyl Szkoła Podstawowa nr 1 w Nysie. – Lubiła nowości, zmiany, nowe projekty – wszystko, co służyło podnoszeniu jakości funkcjonowania Szkoły dla dobra uczniów, nauczycieli i pracowników. Jako Dyrektor wymagała od nas dużego zaangażowania i pracowitości. Często powtarzała, że „szkoła nauczycielem stoi”, toteż premiowała nowatorstwo i ciekawe inicjatywy. Potrafiła zawierzyć i dać dużo przestrzeni do ich realizacji. (…) Mówimy dziś: „do widzenia” Drogiej Dyrektorce, Przyjaciółce, Mądrej Kobiecie. Cześć Jej Pamięci.

Teresa Sordyl miała 75 lat.

Foto: Szkoła Podstawowa nr 1 w Nysie

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź