Start Aktualności Zmiana zasad parkowania na ulicy Piastowskiej

Zmiana zasad parkowania na ulicy Piastowskiej

Ważna informacja dla kierowców

przez Nysa Hot

Od początku listopada, od poniedziałku do soboty, parkowanie na ul. Piastowskiej w Nysie (włącznie z garażem podziemnym) i na części ul. Szopena (przy Zespole Szkół Technicznych) będzie dostępne wyłącznie dla posiadaczy EM-karty pasażera wydanej przez PKS w Nysie Sp. z o.o. W niedzielę miejsca parkingowe będą ogólnodostępne.

– Powstanie parkingu Parkuj & Jedź to realizacja istotnego elementu projektu pn. „Zintegrowany Transport Subregionu Południowego – etap I”, mającego poprawić komunikację w Nysie i zachęcać mieszkańców do łączenia różnych środków transportu, zwiększając wykorzystanie transportu zbiorowego. W ramach zadania, w październiku zainstalowanych zostanie na ul. Piastowskiej i części ul. Szopena siedem automatów parkingowych wydających bilety parkingowe posiadaczom ważnych biletów miesięcznych PKS w Nysie Sp. z o.o., zapisanych dodatkowo w wersji elektronicznej na tzw. EM-karcie pasażera, wydawanej bezpłatnie do biletu miesięcznego zakupionego w PKS Nysa – informuje Starostwo Powiatowe w Nysie.

– Tworzenie tego typu miejsc postojowych ma na celu zachęcenie posiadaczy samochodów do kontynuowania podróży komunikacją zbiorową, czego efektem ma być zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza i emisji spalin w centrum miasta – podkreśla Damian Nowakowski, wicestarosta nyski.

Wszystkie parkingi typu „Parkuj i Jedź” w Polsce i za granicą funkcjonują w podobny sposób, czyli umożliwiają parkowanie pojazdów wyłącznie w celu przesiadki na komunikację zbiorową, a dostęp do parkingów ograniczony jest do posiadaczy biletów okresowych zapisanych na kartach miejskich.

– Warto dodać, że działaniem komplementarnym, realizowanym w ramach tego samego projektu był również zakup siedmiu autobusów z napędem konwencjonalnym spełniającym wymagania normy emisji spalin Euro 6 oraz jednego autobusu z napędem elektrycznym – dodaje Damian Nowakowski.

Foto: Starostwo Powiatowe w Nysie 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź