Start Aktualności Zmiany u lekarza

Zmiany u lekarza

przez Nysa Hot

Kolejne zmiany w służbie zdrowia. Czy będzie szybciej i sprawniej? W obieg wchodzą e-recepty. Od Nowego Roku placówki służby zdrowia muszą też prowadzić dokumentację medyczną w postaci elektronicznej. 

W wielu placówkach o to drugie mają zadbać tzw. asystenci medyczni.  Dziś widok dodatkowej osoby u lekarza mógł zaskoczyć pacjentów. Można ich było spotkać choćby w przychodni Vita, Pracodawcy Roku Powiatu Nyskiego. W postaci elektronicznej muszą być prowadzone m.in. informacja o rozpoznaniu choroby, wynikach przeprowadzonych badań oraz informacja dla lekarza kierującego świadczeniobiorcę do poradni specjalistycznej lub leczenia szpitalnego.

8 stycznia 2020 r. wejdzie w życie obowiązek wystawiania recept w postaci elektronicznej. Jak to zwykle bywa na początku możemy spodziewać się, że nie wszyscy lekarze przestawią się z dnia na dzień. Przepisy nie przewidują kar dla lekarzy, którzy pomimo obowiązku ustawowego wystawią po 8 stycznia 2020 r. receptę w postaci papierowej. E-recepta to wygodne i bezpieczne rozwiązanie dla pacjentów, ale również dla lekarzy. Wystawienie e-recepty zajmuje mniej czasu, niż recepty papierowej. W zamyśle ustawodawców dodatkowy czas lekarz może poświęcić pacjentowi. System ma też zapewnić poprawę jakości świadczonych usług oraz zwiększy efektywność leczenia poprzez dostęp różnym specjalistom historii naszej choroby. 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź