Start Aktualności „Zmieniamy schemat myślenia przez pokolenia”

„Zmieniamy schemat myślenia przez pokolenia”

przez Nysa Hot

Stowarzyszenie Razem w Przyszłość 2020 zakończyło projekt współfinansowany przez Fundację PZU pt. „Zmieniamy schemat myślenia przez pokolenia”, którego głównym celem była promocja aktywności fizycznej i zdrowego żywienia.

Pomysłodawcy wydarzenia chcieli w sposób innowacyjny zadbać o zdrowie osób biorących udział w projekcie oraz edukować w zakresie świadomego dbania o własne zdrowie. Bodźcem do podjętych działań były najnowsze statystyki pokazujące, że otyłych osób, w każdej grupie społecznej jest coraz więcej.

Otyłość to nie tylko estetyka- to przede wszystkim szereg chorób metabolicznych. Dodatkowo sporo osób narzeka na bóle pleców, złe samopoczucie. Chcieliśmy wyjść im na przeciw. W sposób bezpieczny i innowacyjny zachęcić do zdrowego trybu życia.

Stowarzyszenie podjęło w ramach współpracy z Fundacją PZU następujące działania:

-zajęcia rytmiczne w języku angielskim dla dzieci w wieku przedszkolnym (68 godz. zajęć),
-innowacyjne zajęcia korekcyjno-kompensacyjne dla młodzieży w wieku szkolnym i dorosłych z użyciem symulatora jazdy na nartach – Pro Ski Simulator (136 godz. zajęć).


Zajęcia zrealizowane przy finansowym wsparciu Fundacji PZU trafiły do szerokiej grupy odbiorców, od dzieci w wieku przedszkolnym do osób dorosłych. Łącznie w projekcie wzięło udział 68 osób, podzielonych na trzy grupy wiekowe (dzieci, młodzież w wieku szkolnym oraz dorośli i seniorzy). Projekt trwał przez sześć miesięcy. Wydłużenie czasu realizacji było związane z obostrzeniami wprowadzonymi w ramach walki z rozprzestrzenianiem się koronowirusa.

Wszystkie zajęcia odbywały się zgodnie z obowiązującymi w danym czasie przepisami epidemiologicznymi wprowadzonymi przez Ministerstwo Zdrowia. Duże zainteresowanie projektem pokazało, że mieszkańcy obszarów wiejskich są otwarci na udział w zajęciach promujących aktywność fizyczną i prawidłowe odżywienie.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź