Start Aktualności Zmuszał kobiety do prostytucji. Policjanci zatrzymali sutenera

Zmuszał kobiety do prostytucji. Policjanci zatrzymali sutenera

przez Nysa Hot

15 lat więzienia grozi Bułgarowi zatrzymanemu przez opolskich policjantów za czerpanie korzyści z nierządu i zmuszanie do prostytucji. Jego ofiarami padły 16 i 24-latka. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Policja sprawdza, czy nie ma on związku z innymi tego typu przestępstwami na terenie całego kraju.

Wszystko zaczęło się od poszukiwań zaginionej, 16-letniej Bułgarki, którą policjanci znaleźli w jednej z miejscowości pod Opolem. Jak się okazało nastolatka była przetrzymywana wbrew swojej woli i zmuszana do prostytucji. Policjanci odnaleźli również drugą ofiarę tego samego sutenera. To 24-latka z innego województwa.

-Z tymi kobietami policjanci szybko powiązali obywatela Bułgarii. Oni ustalili, że ten mężczyzna wyznaczał kobietom godziny pracy i miejsca spotkań z potencjalnymi klientami. On też tym kobietom większość pieniędzy zabierał. Został przez policjantów zatrzymany jeszcze tego samego dnia – relacjonuje dla Radia Park podkom. Karol Brandys z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Okazało się, że mężczyzna na swoim koncie ma już podobne przestępstwa i działał w warunkach recydywy. 44-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za nakłanianie do prostytucji i czerpanie korzyści z nierządu może grozić mu kara do 15 lat więzienia.

Foto ilustracyjne/Pixabay

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź