Start Aktualności Znamy ostateczną datę otwarcia DEKADY!

Znamy ostateczną datę otwarcia DEKADY!

przez Nysa Hot

Na pewno będziemy mogli zrobić świąteczne zakupy w nowej galerii. DEKADA zostanie otwarta 1 grudnia. Możliwe, że w nieco późniejszym terminie rozpocznie działalność kino w galerii.

Pandemia nie spowodowała opóźnień w budowie obiektu, choć przez koronawirusa zostanie on otwarty nieco później niż pierwotnie zakładano. Ma to związek m.in. z potrzebą renegocjacji niektórych umów. Przewidywane zatrudnienie w galerii i jej sklepach to ok. 600 osób. DEKADA w ten sposób będzie jednym z największych pracodawców w Nysie. Wśród najemców są znane marki modowe i drogeryjne, salony z multimediami i sprzętem RTV AGD, salony jubilerskie, restauracja, kawiarnie oraz liczne punkty usługowe. Wiele osób czeka też na 4-salowe kino.

–   Może być tak, że ze względu na sytuację epidemiologiczną kino zostanie uruchomione w nieco późniejszym terminie. Wciąż trwają rozmowy w tej sprawie. -mówi Ryszard Urbański, dyrektor ds. inwestycji Dekada S.A. – Chcemy, aby rozpoczęło działalność 1 grudnia, ale musimy rozumieć też sytuację, w jakiej obecnie funkcjonujemy.

Dodajmy, że łączny koszt budowy obiektu to około 140 mln zł.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź