Start Hot Znamy program i muzyczne gwiazdy 800-lecia Nysy!

Znamy program i muzyczne gwiazdy 800-lecia Nysy!

przez Nysa Hot

W tym roku nasze miasto świętuje wyjątkowy jubileusz 800-lecia. Główne obchody jubileuszu zaplanowano na drugi weekend września. Na scenie zobaczymy zespoły Myslovitz i Dżem.

8 września  na nyskim Rynku zobaczymy widowisko muzyczno – multimedialne zrealizowane przez Fundację Koncept Kultura. Poznamy historię Nysy poprzez muzykę, taniec, podniebne akrobacje oraz multimedialne animacje, zdjęcia i filmy.

Znany aktor polskiej sceny teatralnej i filmowej swoją narracją poprowadzi widzów przez historię miasta od czasu jego powstania aż do czasów współczesnych.

Na scenie wystąpi łącznie około 100 osób: znani aktorzy, artyści i muzycy, m. in. finalista Mam Talent – Akrobatyczny Teatr Tańca MiraArt.  Po zakończeniu widowiska odbędzie się koncert zespołu Myslovitz, który zagra swoje największe przeboje. Dzień pełen atrakcji zakończy efektowny pokaz laserowy.

9 września wydarzenia skoncentrują się wokół naszych lokalnych zespołów. Wieczorną gwiazdą będzie natomiast zespół Dżem.

Dodajmy, że w czasie obchodów będzie trwał także jarmark pełen rozmaitych produktów. W Rynku staną też tak lubiane przez najmłodszych karuzele.

Świętowanie 800-lecia trwać będzie przez cały rok. Także najważniejsze imprezy, jak Bieg Nyski czy Festiwal Ognia i Wody odbędą się w duchu tego wyjątkowego jubileuszu.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź