Start Aktualności Zobacz, gdzie wykonać bezpłatną mammografię we wrześniu

Zobacz, gdzie wykonać bezpłatną mammografię we wrześniu

Zapraszamy mieszkanki woj. opolskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym

przez Nysa Hot

We wrześniu na parkingach wybranych sklepów Kaufland pojawią się mobilne punkty badań mammograficznych. Mammobusy zaparkują również w miastach województwa opolskiego, między innymi w Krapkowicach, Namysłowie i Prudniku. Z bezpłatnej mammografii w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi mogą skorzystać panie w wieku 50-69 lat.

Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust – zapraszają mieszkanki województwa opolskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym. Kędzierzyn-Koźle, Krapkowice, Namysłów i Prudnik – to miasta, w których już we wrześniu panie będą mogły wykonać bezpłatną mammografię. Darmowe badanie przysługuje kobietom, które
posiadają ubezpieczenie zdrowotne i nie chorowały do tej pory na raka piersi. Aby skorzystać z bezpłatnej mammografii, wystarczy zarejestrować się telefonicznie lub przez stronę internetową. Podczas rejestracji nastąpi weryfikacja pacjenta w systemie prowadzonym przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Swój udział w badaniu mogą zgłosić wszystkie kobiety spełniające kryteria programu, w tym pracownice sieci Kaufland.
Bezpłatną mammografię można wykonać co dwa lata. Wyjątek stanowią kobiety będące w grupie ryzyka – obciążone mutacją w obrębie genów BRCA1 lub BRCA2, które mogą wykonać badanie co dwanaście miesięcy. Coroczna darmowa mammografia możliwa jest też w przypadku stwierdzenia nowotworów piersi w rodzinie, na przykład u mamy, siostry lub córki. Aby zapisać się na badanie, należy zadzwonić pod numer 58 767 34 44 (Geneva Trust) lub 58 666 24 44 (LUX MED), w zależności od lokalizacji i daty badania.

W 2021 roku mammobusy zaparkowały na parkingach sklepów Kaufland ponad 1000 razy. Z bezpłatnego badania mammograficznego skorzystało aż 70 000 kobiet. W tym roku sieć ponownie zachęca do odwiedzania mammobusów, które pojawią się przy wybranych marketach Kaufland.

 Krapkowice – 07.09, parking Kaufland przy ul. Księdza Koziołka 46 – Geneva Trust

 Namysłów – 08.09, parking Kaufland przy ul. Gen. Sikorskiego 12 – Geneva Trust

 Prudnik – 08.09, parking Kaufland przy ul. Wiejskiej 4 – Geneva Trust

 Kędzierzyn-Koźle – 20.09, parking Kaufland przy ul. Kozielskiej 36 – LUX MED

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź