Start Aktualności Zobacz wizualizacje nowej kamienicy w Paczkowie!

Zobacz wizualizacje nowej kamienicy w Paczkowie!

przez Nysa Hot

-Wraz z projektem dotarła do UM w Paczkowie wizualizacja kamienicy, którą rozpoczniemy budować w rynku już w tym roku – poinformował Artur Rolka, Burmistrz Paczkowa.

Przypomnijmy, że gmina Paczków otrzymała 2 miliony złotych z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Środki zostaną przeznaczone na budowę kamienicy w ścisłym centrum miasta. Będzie w niej kilkanaście tzw. mieszkań wspomaganych dla seniorów oraz osób niepełnosprawnych.

Wsparcie dla seniorów i osób niepełnosprawnych

Pozyskane 2 miliony złotych to część środków jakie zostaną przeznaczone na budowę nowej kamienicy. Resztę dołoży gmina Paczków. Mieszkańcy nowego budynku zostaną objęci opieką pracowników socjalnych. Inwestycja jest częścią szerszego programu pomocy dla osób starszych i niepełnosprawnych prowadzonego przez gminę Paczków.

– Gmina Paczków podąża w kierunku pomocy społecznej ukierunkowanej na tych najbardziej potrzebujących, jak osoby starsze i osoby niepełnosprawne. Nie możemy pozostawić tych osób bez opieki – mówi Artur Rolka, burmistrz Paczkowa

Potrzeby w tym zakresie stale rosną, gdyż przybywa osób w wieku senioralnym. W ostatnich latach w gminie Paczków wydatki m.in. na osoby, które przebywają w DPS-ach wzrosły ponad dwukrotnie.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź